Şimdi çocukla gezme zamanı!

Post Page Advertisement [Top]


Bir zamanlar ''Var mısın Yok musun?'' yarışmasının ünlü yarışmacısı Mevlüt'ün annesi Naciye Teyze'yi bilmeyeniniz yoktur. Hani şu sıralar Didi reklamlarında oynayan tatlı teyzemiz :)
Alaçatı'da Naciye Teyze'nin ev yemekleri de yaptığı butik oteli olduğunu duyunca büyük bir hevesle Naciye Teyzemizi görmeye gittik.. :)


Gittik gitmesine ama sanırım bu konuda biraz şanssızmışız ki Naciye Teyze'nin bizim Alaçatı'ya vardığımız günün sabahında memleketine dönmüş. Ama buraya kadar gelmişken Naciye Teyze'nin ünlü yeşil mantısını yemeden gitmek olmaz değil mi? Siparişlerimizi verdikten sonra hemen mekanı keşfe daldık.


Naciye Teyze'nin konağına daha girer girmez buram buram kokan beyaz sabun kokusunun sebebini bulduk bile.. :) Naciye Teyze beyaz sabunun sıvılaştırılmış halini burada satıyormuş. Benim gibi beyaz sabun kokusuna hayran olanlar için bu sıvı beyaz sabunlar günlük hayatta gerçekten çok kullanışlı.. :)


Bu da Naciye Teyze'nin kavunlu zeytin ağacı.. :)


Biz etrafı keşfede duralım, mantılarımız geldi bile.. :)
Bizi ağırlayan Naciye Teyze'nin eşine bu mantının sırrını soruyorum, Naciye Teyzeniz bana bile söylemiyor diyor. ''Eee, peki Naciye Teyze yokken mantıları kim yapıyor peki?'' diye soruyorum.
Naciye Teyze bu yeşil mantıyı Alaçatı'lı bir teyzeye de öğretmiş ve Naciye Teyze'ye yardım ediyormuş bu kişi. ''Denemeye değer mi?'' derseniz, hiç düşünmeyin derim.. :)

Sabun kokuları ve Naciye Teyze'nin eşinin hoş sohbetinin ardından tekrar bisikletlerimize atlıyoruz ve Alaçatı'yı keşfetmeye devam ediyoruz..


+
  Sosyal Medyada Takip Et 
+

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]

| Designed by Seyyah Aile