Şimdi çocukla gezme zamanı!

Post Page Advertisement [Top]


Alaçatı'da geçirdiğimiz süre boyunca çok çeşitli insanlarla tanışma fırsatı yakaladık. Öyle illa ki oturup uzun uzun vakit geçirmenize de gerek yok. Yolda giderken adres sormanız bile yeterli Alaçatı insanı ile kaynaşmanız için. Bu fotoğrafta gördüğünüz Alaçatı'lı teyzem de onlardan biri. Öyle ki işini gücünü bir anda bırakıp, sırf tarif ettiği yolu gerçekten bulabildiğimize emin olabilmek adına bizimle birlikte gideceğimiz yere kadar gitmek isteyen; bizi kendi elleriyle tarif ettiğimiz mekana teslim eden bir insan.. :)


Bu gördüğünüz pencere ise yukarıda sarıldığım Alaçatılı Teyzemin el emeği göz nuru bebeklerini yapıp sergilediği, evinin penceresi. Ne kadar tatlı değil mi ama?..
Sadece bebekler değil canım,  asıl Teyze'den bahsediyorum ben.. :)
İçimde tarif edemediğim derecede yoğun bir sevgi oluştu Alaçatı insanına karşı.. Buradan ayrılırken valizimin bir köşesine koyup götüresim geldi hepsini.. Çevremde kimsede göremediğim samimiyeti buldum onlarda.. Yaşadıkları asırlık Alaçatı evlerinde, sanki yıllara meydan okurcasına Alaçatı ile birlikte masumiyetini korumuş buradaki insanlar, bozulmamış. Bir çoğumuzun aksine insan kalabilmiş.. Tertemiz yürekleriyle.. Karşılıksız iyilik yapmaktan  gerçekten zevk alan ve bunu kimseye gösteriş için yapmayan insanlar.. 
Ütopyo değil burası; sadece Alaçatı...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bottom Ad [Post Page]

| Designed by Seyyah Aile